videokursus2019-02-08T13:31:26+03:00

Kinnisvarainvesteeringu

finantsanalüüs

 

Videokursus: Kuidas analüüsida investeeringut kinnisvarasse

Ruta Arumäe

Videokursus

Kuidas teada, milline on hea investeering?

Millise hinnaga kinnisvara osta?

Millal toob kinnisvara raha sisse ja millal viib välja?

Kuidas leida see õige kinnisvara investeeringuks?

Kuidas võrrelda oma investeeringut teiste alternatiividega?

Millised numbrid ütlevad, millal kinnisvara maha müüa?

Kuidas suurendada enda investeeringult saadavat tootlust?

Kas osta kinnisvara laenuga või ilma?

Milline on parim laenu kasutamise osakaal?

Kursuse sisu

 

Videokoolitus käib läbi samm-sammult teekonna, mida enne ühe kinnisvarainvesteeringu ostmist läbida tuleks. Olgu tegemist ühe korteri ostuga, ärikinnisvara ostuga või kortermaja arendusega. Teekond selle analüüsimiseks läbib samu põhimõtteid.

Paljud investorid ei tee seda analüüsi läbi ning satuvad mingil hetkel raskustesse oma kinnisvaraga. On see siis põhjustatud kas majanduslanguse tulekust, üüriliste mitte leidmisest või võimetusest kinnisvara mitte müüa, sest selle väärtus on allapoole laenujääki.Nende asjaolude kokkusattumine võib lõppeda suurema isikliku finantskatastroofiga mitmeks aastaks. Neid kõiki saab aga ennetada eelneva läbimõtlemisega.

Koolituses tuuakse välja ka riskistsenaariumid, mille peale mõelda juba kinnisvara ostmisel. Kui finantsid on seatud selliselt, et see ka kõige hullema majanduskriisi välja kannatab, siis pole pidevalt muretsemiseks enam põhjust. Piisab aeg-ajalt oma investeeringu üle vaatamisest, et kas kõik endiselt toimib suurepäraselt või saab midagi teha selleks, et selle toimimist veelgi parandada. Ka selle mõtteprotsessi osas käime videokoolitusel läbi sammud, mille peale mõelda siis, kui kinnisvarainvesteering juba olemas on.

Samuti on koolitusel mõeldud nendele, kes soovivad oma rahast maksimaalset välja pigistada. Vaatame finantsidele otsa ka sellise pilguga, kust annab tootlust suurendada ning kuidas vältida raha niisama logelemist ning selle asemel see ikkagi enda jaoks parimal viisil tööle panna.

Kinnisvarainvesteeringut võib teha paljudel erinevatel viisidel. Võib osta endale ilma pikemalt mõtlemata korteri ja mõelda, et see on mitmekümne aasta pärast pensionisammas. See võib töötada, kui korteri ostu parameetritega juhtus õnneks minema. Piisavalt pika ajaperioodi peale parandab aeg ka väiksemad vead. Raha ei pruugi sel juhul parimal viisil töötada, aga pikapeale ollakse vähemasti võidus. Mida ei juhtu just iga investeeringuga. Selles mõttes on kinnisvara ilmselt parim viis ka sellisele tavainimesele investeerimiseks, kes üldse mitte arvutamisega tegeleda ei viitsi.

Aga võib ka investeerida teadlikult, et enda raha kiiremini kasvatada. See võib paista esmapilgul võhikule keeruline, kuid on üsna lihtne siis, kui on antud kätte õiged vahendid, kus polegi vaja raamatutäit tarkusi endale selgeks teha, et olulised numbrid kiirelt üle vaadata. Selleks ongi loodud antud videokursus, et teha keeruline lihtsalt kasutavaks. Kursuselt saab juba valmis tehtud tabelid, kuhu peab vaid teadma, milliseid parameetreid sisestada. Ja sellest, milliseid parameetreid sisestada, räägime oma videokoolitusel. Ei ole tarvis tudeerida keerulisi finantsanalüüsi raamatuid, selleks et kinnisvarainvesteering osta. Kõik oluline on lihtsas vormis kättesaadavaks tehtud nendes videotes, kus selgitatakse toimimispõhimõtteid ning antakse kätte valmis tööriistad, millega kiirelt ja lihtsalt oma investeeringut analüüsida.

See kursus sobib nii päris algajatele kui ka neile, kes juba on investeerinud kinnisvarasse ning põhilisega juba tuttav. Me alustame algusest ja põhitõdedest ning liigume edasi ka selliste teemade juurde, millega tutvumine tuleb kasuks ka juba oma esimesed investeeringud ostnud investoril. See on terviklik lähenemine selle mõtteprotsessi osas algusest lõpuni, mida kinnisvarainvesteeringu osas läbi teha, ükskõik kas see on ostu hetkel või misiganes hetkel pärast ostu.

Sellel kursusel käsitletakse kõiki olulisemaid finantsnäitajaid, mida võite õppida keerulistest finantsanalüüsi õpikutest. Vahe on selles, et siin on lihtsas keeles välja toodud nende mõte ning kuidas neid päriselus kasutada. On lihtne aru saada ning hoiab kokku suurel hulgal aega.

Nii et – oled algaja või edasjõudnu – sellest kursusest on õppida nii mõndagi. Seda ütlesid ka Äripäeva koolitusel osalenud, kus oli igal tasemel osalejaid.

Ja kui kursuse lõpuks on siiski tunne, et seda kõike juba teadsid, siis pole muret – kui mingil põhjusel kursusel pakutu ei vasta ootustele, siis kanname raha tagasi. Raha tagasi garantii kehtib 30 päeva pärast ostu sooritamist. Seega, osta muretult. Kaotada pole midagi, võita aga mõned teadmised, mis võivad säästa Sulle mõned kümned tuhanded või koguni sajad tuhanded. Otsusta ise.

Üks, mis on kindel – hea investeeringu aluseks on võimekus panna kokku finantsmudelit. Kui asi Excelis välja tuleb, siis on eeldusi, et see ka päriselus töötab. Kui Excelis välja ei tule, siis kohe kindlasti ei tööta.

Videokursusele lisaks on võimalus oma küsimused ka otse Ruta Arumäelt küsida. Iga videokursuse ostnule tuleb kaasa tasuta 15-minutiline konsultatsioon videokõne vormis.

Moodul 1. Miks analüüsida investeeringut enne ostu

Miks analüüsida investeeringut enne ostu Investeeringu analüüsi protsessi ülevaade Ärikinnisvara vs elukondlik kinnisvara

Moodul 2. Investeerimisstrateegiad

2.1. Erinevad strateegiad kinnisvarasse investeerimisel

 • Ost renditulu teenimiseks
 • Väärtuse lisamine
 • Kapitali kasvatamine ja omakapital
 • Oportunistlik strateegia

Kui palju on need mõjutatud majanduse muutumisest ja kinnisvaraturu olukorrast

2.2. Kas valida elukondlik või ärikinnisvara investeerimiseks

Moodul 3. Tootluse suurendamine laenuga. Võimenduse mõju näide

Moodul 3.1. Millest koosneb tootlus ja kuidas seda alternatiividega võrrelda

Moodul 3.2. Võimendus

 • Mis on võimendus?
 • Kuidas laen mõjutab investeeringu tootlust
 • Võimenduse riskid

3.3. Ainult intressimaksega vs amortiseeruvad laenud

3.4. Kapitali kasvatamine

Moodul 4. Põhilised investeeringu tulususe näitajad

 • Investeeringu tulususe näitajad – millised need on ning mida näitavad
 • Kuidas neid kasutada ning millised näitajad on hea investeeringu näitajad
 • Kui palju kinnisvara eest ostul maksta?

Moodul 5. Pane numbrid kokku - plaan investeeringuks, mis raha sisse toob

 • Investeeringu kalkulaator
 • tõmba endale Exceli fail, millega analüüsida

Moodul 6. Kui palju maksta kinnisvara eest?

6.2. Turu cap rate

Moodul 7. Asukoht

Kuidas analüüsida erinevates riikides, erinevates linnades ja piirkondades olevaid kinnisvaraobjekte?

Moodul 8. Renoveerimisprojektide arvutus

Kuidas renoveerimisprojekte arvutada?

Kaasa Exceli fail analüüsimiseks

Moodul 9. Kinnisvarainvesteeringu jälgimine ajas

 • Mida jälgida, kui juba on soetatud investeering?

Moodul 10. Kinnisvarainvesteeringu ostu finantseerimine - alused

 • eluaseme ostmiseks investeeringuks võimalikud laenud
 • finantsnäitajad, mida laenuandjad vaatavad
 • Kuidas oma kinnisvarast raha kätte saada

Moodul 11. Riskid - alused

 • Võla risk
 • Cap rate risk
 • Üürniku risk
 • Füüsilise vara risk
 • Ehitusrisk
 • Tururisk
 • Geograafiline risk

134 €

Telli arve ja maksa pangaülekandega või kaardiga siit

Boonus!

TASUTA 15-minutiline konsultatsioon

Osta riskivabalt

Ostul kehtib 30 päevane raha tagasi garantii alates kursusele ligipääsu saamisest. Kui kursus ei vastanud ootustele, siis kanname raha tagasi küsimusi esitamata.