//Tallinna korteriturul tehingute arv muutusteta, väike hinnatõus

Tallinna korteriturul tehingute arv muutusteta, väike hinnatõus

Ammu pole kinnisvaraturul olnud sellist hetke, kus ma kuiseid andmeid huviga ootan. Sest eelnevad numbrid on õhku jätnud võimaluse pöördemomendiks olenevalt sellest, kuidas järgmise kuu numbrid tulevad. Selle aasta märtsi tehingute arvu number Tallinna korteriturul oli just selliste killast. Eelnevast trendist võis lugeda välja võimalikku langustrendi. Kuid märtsis langus ei jätkunud ning kogupilt näeb välja pigem külgsuunaline.
Märtsikuiste tehingute arvu Tallinna korteriturul oli 737. Numbrid näitavad küll 10% langust tehingute arvus võrreldes eelmise aasta märtsiga, kuid graafikul seda teiste numbritega konteksti asetades tuleb tõdeda, et tehingute arv on jäänud viimase aasta jooksul üsnagi samale tasemele ning trend on pigem külgsuunaline.
Samal ajal oli aastane hinnatõus korterite osas märtsis 2,5% ning vaatamata varasemale tehingute arvu langusele on esimeses kvartalis Tallinna korterite keskmised hinnad tõusnud pärast aasta kestnud paigalseisu. Nii et kes korteriturul hinnalangust ootas, siis hetke pilt sinna suunas ka lähiajal ei paista kuidagi osundavat.
Hetkel pole tõdeda muud, kui et turul mitte midagi erilist ei juhtunud. Kellele kergenduseks, kellele pettumuseks. Aga nii need numbrid hetkel vähemasti mulle näitavad.

2019-04-01T18:29:38+03:00