//Kinnisvarainvesteeringu analüüs: Mida näitab tootlus?

Kinnisvarainvesteeringu analüüs: Mida näitab tootlus?

Esimene ja tihti ka ainus näitaja, mida kinnisvarainvestorid vaatavad oma investeeringu valimisel, on tootlus. Kõige tavalisemalt kasutatav tootluse näitaja on aastase üüritulu suhe kinnisvara väärtusesse ehk ostu hinda. Ehk siis valemina kirja panduna: kuu üür*12/kinnisvara ostuhind.

Tootlus=kuu üür*12/kinnisvara hind

Mida see näitab

See näitaja on hea lihtne viis kinnisvara ostu esmaseks hindamiseks. Kui on kaks väga sarnast objekti, mille vahel valida, on selle põhjal lihtne otsustada, kumb on parem ost.

Mida see ei näita

Mida selle näitajaga võrrelda ei saa, on täiesti erinevat sorti objektid. Näiteks ei ole otseselt omavahel võrreldavad uus ja vana elukondlik kinnistu selle näitaja põhjal, kui tahta teada, kumb on parem investeering. Samuti ei piisa ainult sellest näitajast omavahel elukondliku ja ärikinnisvara võrdlemisel. Erinevus tuleneb erinevatest kuludest seoses nende objektidega.

Samuti ei maksa seda näitajat segamini ajada reaalse tootlusega enda rahalt, mida investeeringult saadakse. Kuigi selle näitaja enamasti kasutatav nimi on tootlus, on selle näitaja sisuline tähendus renditulu tootluse ligikaudne lähend.

Kui palju kinnisvarainvesteeringult saadav reaalne tootlus on, seda saab teada minu videokursuseses, mille leiad siit.

Videokursus kinnisvarainvesteeringu analüüsimisest

2018-12-26T13:37:26+03:00